ykleniyor

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal Medya Danışmanı, kısıtlı veri ve argümanla kurum/markanıza Sosyal Mecralarda maksimum fayda ve algı kazandıran kişidir. Sosyal Medya Danışmanlığı her geçen gün daha da popüler bir hale gelen önemli konulardan birisidir.Teknolojinin zirvesini yaşadığımız dünyada markaların konumlanması ve rekabet edebilmesi için aktif ve kurumsal bir görüntüye sahip olması gerekmektedir. Sosyal medya uzmanın da görevi  tam bu noktada başlar.Sosyal Medya Uzmanı geliştireceği strateji ile önce markanızın kurumsallaşmasını sağlar, daha sonra da edinilen bu konumun korunması ve yükseltilmesi için çaba gösterir.Sosyal Medya Uzmanı; sosyal medyanın gelişmelerinden haberdar, kendine özgü tecrübe ve donanıma sahip, sosyal mecraların ince çizgilerini takip eden ve yöneten özel insanlardır.

Sosyal medya yönetimi

Sosyal Medya Uzmanı elindeki materyalleri en iyi ve uygun biçimde kullanmakla sorumludur. Her ne kadar ülkemizde sanal dünya halen beklenilen seviyeye gelmese de sektörel bazlı rekabetler oldukça yüksektir. Her kurum bir gün Sosyal Medya  ile yüzleşmek zorunda kalacaktır. Sosyal Medya Uzmanı sizi bu uzun serüvene hazırlar ve rekabet edebilecek konuma gelmenizi sağlar

Markanızın tüm sosyal medya sorumluluklarını yükleyeceğiniz, Sosyal Medya Uzmanına istenilen potansiyeli yakalatmanız oldukça basittir:

– Sosyal Medyada yer almaya karar vermek
– Yeterli bütçe ayırmak,
– Kurum/marka olarak beklentilerinizin ne olduğunu doğru bir dille aktarmak,
– İşinin uzmanı doğru bir sosyal medya danışmanı ile çalışmak.

Belirtilen madddeleri sağlayan bir kurum kesinlikle verimli bir kampanya ya da reklam projesi yürütecektir, bu kaçınılmaz bir durumdur. Sosyal medyaya ayrılan reklam bütçeleri diğer alanlara göre düşüktür, karşılığında ancak elde edilen olumlu sonuçlar filtrelenemeyecek kadar fazladır.

Sosyal Medya Danışmanı Neler Yapar?

 • Kurum/markaların sosyal ağlardaki hesaplarını oluşturur, işletilebilir konuma getirir ve profesyonel anlamda yönetimini sağlar
 • Sosyal Medya Reklam ve Pazarlama birikimleriyle beraber Stratejilerini oluşturur ve yönetir.
 • Kurum/markalarınıza özel kampanya, etkinlik, anket ve bilgilerin paylaşımını yönetir, bu bilgileri takipçileriniz ile paylaşır.
 • Daha sonra bu paylaşımların istatistiklerini çıkararak, yeni kampanyalarda kullanmak üzere size raporunu sunar.
 • Toplanan istatistikleri analiz eder, sonrasında bir sonraki ayın hedeflerini belirler.  
 • Sosyal ağlardaki takipçi/üyelerinizle, kurum/marka arasında popüler bir ilişki olmasını sağlar  
 • Sosyal ağlardaki sayfalarınızda görsel çalışmalar yapar.
 • Çalışmakta olduğu Sektörün eksik noktalarını araştırır, siz müşterilerimize bildirir ve geri dönüşü yüksek kampanyalar sağlamak için çalışmalarını sürdürür.
 • Sosyal Medya sayfalarından hayran/üyelerinizden gelen yorum ve beğenileri istatistik rapor halinde reklam verene sunar.  
 • Sosyal Medya sayfalarınızda takipçi/beğeni sayınızı ve markanızın bilinirliğinizi yükseltmeye çalışır.  Direk olmasa bile dolaylı yoldan satış gerçekleşmesini sağlar.  
 • Sosyal Medya Sayfalarınızın popülaritesinin yüksek kalması için sürekli paylaşımlar yapar.  
 • Yapılan bu işler, çoğu zaman önemsenmeyip küçük görülse bile, sosyal medya danışmanı kurum/markanızı iki milyarı aşkın takipçi ve kullanıcısı olan bir sosyal medya ağında yani internette temsil etmek ve ön plana çıkarmakla sorumludur. Bu da son derece önemli ve ciddiyet isteyen bir iştir.
Ülkemizi baz alırsak, ülkemizin internet kullanım alışkanlıklarını göz önüne aldığımızda sosyal medya pazarlamasında yaygın olarak kullanılan sosyal medya ağları sırasıyla aşağıdaki gibidir.

Facebook, Twtter, Google+, LinkedIn, Youtube, Instagram, Foursquare,Pinterest

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!